KONST / Litografier / Färglitografier 7433543
*
nr 743 3543
Svenolov Ehrén
(1927-2004), Sverige
Färglitografier, 4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, motivets mått: 46x73
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:18:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 16:02:43
1
1.000 kr
15/2 16:02:23
2
1.100 kr
20/2 21:20:13
3
3.500 kr
22/2 22:27:06
4
2.000 kr
22/2 22:29:40
4
3.000 kr
22/2 22:30:24
4
Vinnande bud
27/2 18:02:53
5
3.700 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Svenolov Ehrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svenolov ehrén svensk svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige
-
7219 Färglitografier
2 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Mark..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:38
-
7211 Färglitografier
3 st, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:33
*
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Svenolov Ehrén
nr 743 3543
Svenolov Ehrén
(1927-2004), Sverige
Färglitografier, 4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, motivets mått: 46x73
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 3.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 16:02:43 | 1 | 1.000 kr |
15/2 16:02:23 | 2 | 1.100 kr |
20/2 21:20:13 | 3 | 3.500 kr |
22/2 22:27:06 | 4 | 2.000 kr |
22/2 22:29:40 | 4 | 3.000 kr |
22/2 22:30:24 | 4 | Vinnande bud |
27/2 18:02:53 | 5 | 3.700 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Svenolov Ehrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svenolov ehrén svensk svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige
-
7219 Färglitografier
2 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Mark..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:38 -
7211 Färglitografier
3 st, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:33